Çeyizlique Seçti: Dyson Hava Temizleyici – Hot+Cool Formaldehyde

Dyson hava temizleyici modeleri

Çeyizlique ekibi burada ve size evde havayı temizlemenin en sofistike yolunu sunuyor, Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde hava temizleyici. Dyson, evinizdeki havayı mükemmel hale getirmenin en kolay yolu. Havayı temizler, ısıtır, soğutur ve çok daha fazlasını yapar.

Biz onu çok sevdik çünkü:

 • Dyson havanızı değiştirir.
 • Evdeki hava kalitesini ölçerek sizi bilgilendirir.
 • HEPA filtresi ile havadaki kimyasallar gider temiz hava gelir.
 • Isıtma soğutma özelliği sayesinde konforlu bir alan sunar.
 • Tüm bunları MyDyson uygulaması ile yapmanızı sağlar.

Hayatımızın neredeyse yarısının evde geçtiği düşünülürse bir evde hava kalitesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Evin içindeki havanın temiz olması hayat kalitemizi ve mutluluğumuzu doğrudan etkiler. Peki evdeki hava temiz mi? Evinizdeki eşyaları ve kullanılan malzemeleri bir düşünün. Ahşap ve mermer gibi doğal malzemeler mi çoğunlukta yoksa mdf veya plastik gibi yapay malzemeler mi? 

Genellikle yapay malzemeler, bazı boya ve kumaş türleri, yalıtım malzemeleri ve hatta tek kullanımlık bebek bezleri havaya birçok kimyasal yayar. Dyson havadaki gazları ve ultra ince partikülleri, formaldehit moleküllerini ve zararlı partikülleri yok eder. Yapay malzemelerin ağırlıkta olduğu bir alanda yaşıyorsanız Dyson Hava Temizleyici ile derin bir nefes alabilirsiniz. 

Dyson Hava Temizleyici Yorumları: Dyson Kimler İçin İdeal?

Alerjisi olanlar:

dyson purifier hot cool-formaldehyde sıcak hava ve soğuk hava üflüyor

Alerjisi olanlar bilir, onlar için belki de en büyük düşman kapalı alanlar. Sizin de evcil hayvanlara, toz, polen, mantar ve bazı kimyasallara alerjiniz varsa Dyson ile hayat kalitenizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. 

Alerji, astım ve koah gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan kullanıcı yorumları Dyson’ın hem hava temizleyici hem de süpürgelerinin bu süreçte oldukça etkili olduğu yönünde.

Sigara kullanıcıları:

Hava temizleyiciler zararlı sigara dumanını ve kokuyu yok etmesiyle meşhur. Özellikle home-ofisler ve yoğun sigara içilen kapalı alanlar için hava temizleyiciler harika bir çözüm. Üstelik evi havalandırmaya bile gerek kalmaz. 

Kullanıcı yorumlarına göre Dyson temiz ve rahat bir çalışma ortamı sunuyor. Evden çalışan veya sigara kullananlar için sürekli camı açıp kapatma derdine son. 

Bebeği olanlar:

Bebek bezinin havaya yaydığı kimyasallar gerçekten korkutucu değil mi? Bebeğinizin küçücük ciğerleri için hava temizleyici ve nemlendirici bir cihaz gerçekten paha biçilemez. Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde’de nemlendirme özelliği bulunmuyor. Özellikle bebeğiniz için bir ürün bakıyorsanız Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde tercih edebilirsiniz. Yalnız bu makinede hava ısıtma özelliği bulunmuyor. 

Klima veya ısıtıcı arayanlar: 

Geldik en favori özelliğine. Dyson’ın bu modeli, havayı temizlerken sıcak veya soğuk hava üfleme özelliği ile size konforlu bir yaşam sunar. Ancak bunu mükemmel ısıtma ve soğutma olarak düşünmeyin. 

Dyson klima değildir ve en büyük kullanıcı şikayetleri de burada başlıyor. Özellikle büyük mekanları istediğiniz sıcaklığa getirmek biraz vakit alır. 

Kalite, estetik ve kolay kullanım arayanlar:

 • Dyson’ın air multipy teknolojisi ile normal bir cihaza göre 10 kat daha fazla hava akışı üretir. 350 derece dönebilir başlığı sayesinde onu kolayca yönetebilir veya eğim verebilirsiniz. 
 • Üründe plastik parça kullanılmıyor ve bu da onu en dayanıklı hava temizleyiciler arasında bir numaraya taşıyor. Filtre yenileme dışında Dyson ile ilgili sizi hiçbir şey korkutmasın. 
 • Eşsiz tasarımından bahsetmemize gerek yoktur sanırım. Onu görünce siz de mutlu olmuyor musunuz? 

Lüks ve şıklık yaşam tarzımızın bir parçası olsa da, asıl mesele sağlıklı bir hayat. Dyson ile her ikisi de mümkün. Şık ve minimalist bir tasarım sunan bu cihaz evinizin stil sahibi bir aksesuarı haline gelecek. Ayrıca boyutu ve hafifliği ile onu başka bir odaya taşımak çok kolay.

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde – Teknik Özellikler

dyson hava temizleme makinesi formaldehyde

Kablo uzunluğu : 1.8m

Filtreleme: Cam HEPA Filtre

Yükseklik: 1050mm

Uzunluk: 120mm

Genişlik: 204mm

Hava akımı:290l/saniye

Ağırlık: 5.69kg

Taban çapı: 220mm

Desibel Seviyesi: 61.5 desibel

AMP çapı: 206mm

Sık Sorulan Sorular

Dyson hava temizleyici filtre temizliği ve değişimi nasıl yapılır?

Dyson filtre temizliği hava kalitesinin korunması için oldukça önemli. Öncelikle HEPA hava filtresi yıkanabilir değil ve her seferinde değiştirilmesi ve yenilenmesi gerekiyor. 

Yeni filtrenizi Dyson’ın websitesinden satın alabilirsiniz.

Hava filtresinin değişimi ise oldukça pratik. 

 • Hava temizleyici çalışır durumdaysa kapatın ve fişini çekin. 
 • Cihazın tamamen soğuması için iki saat bekleyin. 
 • Filtrelerin yanındaki kapakları aşağı kaydırarak çıkarın.
 • Eski filtreleri kapak üzerinden çıkarın, yenilerini yerleştirin, ve kapakları tekrar takın.
 • Gece modu düğmesine 5 saniye basarak filtre ömrünü sıfırlamayı unutmayın. 

Dyson Hava Temizleyici Filtre Ömrü Nedir?

Ortalama olarak günde 12 saat kullanmanız halinde bir yıl boyunca filtre değişimi gerekmiyor. Yine de hava kirliliğinin yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsanız bu süre kısalır. Dyson Link uygulaması üzerinden filtenizin değişmesi gerektiğine dair bir bildirim alacaksınız. Veya uzaktan kumandada bilgi düğmesine 9 kez bastığınızda kalan filtre ömrünü ekranda görebilirsiniz. 

Hava temizleyici işe yarıyor mu?

orman ağaçlar ve temiz hava

Hava temizleyici özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan ve evinde yapay malzemeden mobilyalar kullanan, plastik poşet ve ambalajların girip çıktığı, hatta bebek bezi olan herkes için işe yarıyor. Sigara kullanıcıları ve alerjisi olanlar içinse vazgeçilmez bir ürün olmaya aday. 

Eğer temiz havası olan bir yerde yaşıyorsanız, evinizde ahşap ve masif gibi doğal malzemeler yoğunluktaysa, alışveriş yaparken dahi sürdürülebilir malzemeler almaya çalışıyorsanız o halde hava temizleyici sizin hayatınızda büyük bir değişim yaratmayabilir. 

Hava temizleme alerjiye iyi gelir mi?

Dyson alerjenleri hapseder ve özellikle bahar alerjisi veya mevsimsel alerjisi olanlar bu dönemleri iyi bir hava temizleyici ile daha rahat atlatır. Dyson hava temizleyiciler Avrupa merkezli Alerji Araştırma vakfı ve Amerika merkezli Astım ve Alerji Kurumu tarafından onaylanmıştır ancak yine de astım ve alerji rahatsızlıkları için bir ürün almadan önce doktorunuza danışmakta her zaman fayda var. 

Hava temizleme cihazı sigara dumanını temizler mi?

Evet, Dyson ile sigara dumanından ve kokusundan kurtulmak mümkün. Dikkat edin, Dyson parfüm kokusunu dahi yok eder. 

Dyson hava temizleyici tozu engeller mi?

Dyson hava temizleyici tozu ve diğer partikülleri %99 oranında engeller. Bu demek oluyor ki artık daha az toz alabilirsiniz. 

Dyson’da hava soğutma özelliği var mi?  

Makinenizi serinletme moduna alıp istediğiniz sıcaklığı seçebilirsiniz. Yine de ondan bir klima gibi hızlı bir şekilde geniş bir alanı soğutmasını beklemeyin. 

Dyson hava temizleyici en iyisi hangisi?

Dyson’da ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre bir seçenek bulmak çok kolay. Öncelikle ısıtma veya nemlendirme özelliklerinden hangisini istediğinize ve ne büyüklükte bir alanda kullanacağınıza karar verin. 

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde: serinletir, ısıtır, nemlendirmez, formaldehiti yok eder. 

Hot+Cool Autoreact: serinletir, ısıtır, nemlendirmez, gelişmiş filtreleme yoktur. 

Humidify+Cool Formaldehyde: serinletir, ısıtmaz, nemlendirir, formaldehiti yok eder. 

Cool Autoreact: serinletir, ısıtmaz, nemlendirmez, gelişmiş filtreleme yoktur. 

Alerji için hangi Dyson?

Alerji rahatsızlıklarınız için derinlemesine bir hava temizliği oldukça önemli. Bu nedenle Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde veya Dyson Purifier Humidify+Cool Formaldehyde sizin icin daha uygun seçenekler diyebiliriz. Her iki seçenek de gelişmiş hava filtreleri sayesinde havadaki alerjenlerin %99.9 unu yakalar. 

Dyson hava temizleyici elektrik tüketimi nedir? 

Dyson diğer hava temizleyicilere göre yaklaşık %30 daha az enerji tüketimi sunuyor. Ortalama olarak günde 550 W, bekleme modunda ise 1390 W enerji harcıyor.  Elektrik tüketimi cihazi hangi modda kullandığınıza bağlı olarak da değişiklik gösteriyor. Örneğin soğutma modunda ortalama 40 W harcarken ısıtma modunda 1575 W harcıyor. 

Çeyizlique ekibinin seçtiği diğer bir ürün için: Nespresso Essenza Mini