En İyi Düdüklü Tencere Modelleri ve Fiyatları

3 en iyi düdüklü tencere

İyi bir düdüklü tencere çok kısa bir sürede lezzetli, sağlıklı birkaç çeşit yemek hazırlayabilir. Aynı zamanda kullanımı kolay ve kaliteli olmalıdır. Birçok düdüklü tencereyi inceledikten ve denedikten sonra Fissler Vitaquick’in en iyi düdüklü tencere olduğuna karar verdik. Sorunsuz kilitlenen kapağı, en iyi ısı dağılımı, kullanıcı dostu olması ve şık tasarımıyla o bizim favorimiz. Sadece Fissler mi? Hayır! En iyi düdüklü tencereler ve çok daha fazlası yazımızda bulabilirsiniz.

Düdüklü tencere, yüksek basınç yöntemi kullanarak yemekleri daha hızlı bir şekilde pişirir. Su kaybını minimuma indiren bu sistem yemeklerin daha lezzetli olmasını ve daha uzun süre taze kalmasını sağlar. Kullanımı oldukça pratik olan düdüklü tencereler aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar. Düdüklü tencere fiyatları oldukça yüksek. Her ne kadar ömürlük bir ürün olsa da almadan önce onu biraz daha yakından tanımakta fayda var. 

Eğer tencereler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizi Tencere ve Tava Çeşitleri yazımıza alalım.

Çeyizlique ekibi her kategoriden farklı ürünleri inceledi ve performans, kalite ve tasarım odaklı en iyi 8 düdüklü tencereyi değerlendirdi. 

Eğer çeyiziniz için henüz tencere ve tava almadıysanız “Çeyizde Kaç Tane Tencere ve Tava Olmalı?” yazımıza mutlaka göz atın.

Çeyizlique Seçti – En İyi Düdüklü Tencere Modelleri ve Fiyatları

Sizin için en iyi düdüklü tencere modellerini, özelliklerini ve kapasitelerini listeledik. Düdüklü tencere fiyatları için tabloya göz atın. Bu listedeki düdüklü tencere fiyatları 2 Nisan 2023 tarihinde markaların kendi sitesinden veya Amazon’dan alınmıştır. 

En İyi Düdüklü Tencereler Kapasite Malzeme Fiyat
1. Fissler Düdüklü Tencere – Vitaquick 6 L Çelik 8.999TL
2. WMF Düdüklü Tencere – Perfect Premium 4.5 L Çelik 10.999TL
3. Zwilling Düdüklü Tencere – Ecoquick 6 L Çelik 5.799TL
4. Tefal Düdüklü Tencere – Clipso 6 L Çelik 5.170TL
5. Korkmaz Düdüklü Tencere – Vita Plus 6 L Çelik 2.159TL
6. Emsan Düdüklü Tencere – Montana 6 L Çelik 900TL
7. Karaca Düdüklü Tencere – Perfect Gray 4+6 L Çelik 1.799TL
8. Jumbo Düdüklü Tencere – Procook 6 L Çelik 4.499TL

1. En İyi Düdüklü Tencere – Fissler Vitaquick

en iyi düdüklü tencere fissler düdüklü tencere vitaquick

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. Dört farklı boyut
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Kaliteli malzeme
 4. Kolay kullanım
 5. Yüksek güvenlik

Eksileri

 1. Stok sorunu

Fissler düdüklü tencere mutfakta yeni olanlardan deneyimli şeflere kadar herkes için bir vazgeçilmez. İki farklı pişirme seçeneğine ve birçok güvenlik önlemine sahip Fissler Vitaquick pratik kullanımı, kaliteli malzemesi ve şık görünümüyle en iyi düdüklü tencere. 

Fissler kullanan birinin diğer düdüklü tencerelere geçmesini iPhone’dan farklı bir telefona geçmek gibi düşünebilirsiniz. Kapağı döndürdüğünüzde kolay bir şekilde kayar ve yerine oturur. Hem çıkan çıt sesi hem de tencere sapındaki kırmızı çizginin yeşile dönmesiyle artık güvendesiniz. Fissler düdüklü tencerenin basınç tahliye düğmesi tencerenin sapında bulunur ve buhar yüzünüze veya elinize doğru değil, karşıya doğru dışarı çıkar. 

Fissler’in birinci halkası düşük basınç, ikinci halkası yüksek basınç anlamına gelir ve farklı yemekleri bu halkaları takip ederek pişirebilirsiniz. Düşük basınç balık ve taze fasulye, mısır gibi yiyecekler için idealken yüksek basınç et yemekleri ve kuru fasulye gibi zor pişen yemekler için uygundur. 

Farklı büyüklükteki Fissler düdüklü tencerelerden size uygun olanı alabilir hatta sıkı bir düdüklü kullanıcısıysanız iki boy birlikte satılan modellerini tercih edebilirsiniz. Fissler düdüklü tencere fiyatları premium marka ve ürünler ile karşılaştırıldığında çok da yüksek değil. Uzun yıllar kullanacağınız, pişman olmayacağınız, kısacası en iyi düdüklü tencere için fiyatı uygun bile sayılabilir. 

2. WMF Düdüklü Tencere – Perfect Premium

wmf düdüklü perfect premium

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. Dört farklı boyut
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Kaliteli malzeme
 4. Yüksek güvenlik

Eksileri

 1. Yüksek fiyat

WMF tıpkı Fissler gibi bir Alman markası ve düdüklü tencereleriyle meşhur. WMF düdüklü tencere seçeneklerinden Perfect serisi daha uygun fiyatlı olsa da biz kapağının daha pratik kapanması, iki pişirme seçeneği sunması ve şık tasarımı sebebiyle Perfect Premium modelini seçtik. 

Perfect Premium düdüklü tencerenin en sevdiğimiz özelliği all-in-one düğmesi. İki farklı basınç değerini yani aslında pişirme derecesini sapın ucunda bulunan bu düğmeden ayarlıyorsunuz. Kapağı kapattıktan sonra kilitleme işlemi, yemeğiniz piştikten sonra buharı dışarı verme ve kapağı açma da yine bu düğmeden yapılıyor. Oldukça pratik. 

Bu seçenekte de birinci ve ikinci pişirme seçeneklerini çizgiler üzerinden takip ediyorsunuz. Birinci çizgi hafif yemekleri pişirebileceğiniz düşük basıncı, ikinci çizgi ise pişme süresi uzun yemekler için yüksek basıncı temsil ediyor. Tencerede fazla basınç olduğunda ise üçüncü çizgi çıkıyor. 

Fissler’e göre daha iyi olduğu bir nokta varsa o da ekstra güvenli tasarımı. WMF düdüklü tencerede yedi katmanlı güvenlik sistemi bulunuyor. Eğer düdüklü tencere ile kötü bir geçmişiniz varsa bunu WMF ile aşabilirsiniz. 

3. Zwilling Düdüklü Tencere – Ecoquick 

zwilling düdüklü tencere ecoquick

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. Hızlı Pişirme
 2. Dört farklı boyut
 3. İki farklı pişirme seçeneği
 4. Kaliteli iç malzeme
 5. Yüksek güvenlik

Eksileri

 1. Stok sorunu
 2. Yaygın değil

Alman kalitesi, iyi tasarım ve uzun bir tarih. Zwilling’in 1731,de kurulduğunu biliyor musunuz? Uzmanlığı bıçaklar olsa da tencerede de en güvenilir markalardan biri. Zwilling ile WMF genellikle estetik, uzun ömürlülük ve dayanıklılık konusunda oldukça benzer.  

Zwilling düdüklü tencere Ecoquick, bir düdüklü tencereden beklediğiniz bütün özellikleri fazlasıyla karşılıyor. Hızlı pişirme, yüksek güvenlik ve kaliteli malzeme. Dört farklı boy  seçeneği ile herkes için uygun. 

Zwilling, en iyi düdüklü tencere seçeneklerinden biri olsa da bazı modelleri Türkiye’de bulunmuyor ve yedek parça konusunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer siz de bir Zwilling tutkunuysanız, bu sorunların sizi vazgeçiremeyeceğini biliyoruz.

4.Tefal Düdüklü Tencere – Clipso

tefal düdüklü tencere clipso

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. Üç farklı boyut
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Hızlı pişirme
 4. Dayanıklı malzeme

Eksileri

 1. Yüksek fiyat
 2. Kötü tasarım

Tefal Clipso+ en çok tercih edilen düdüklü tencere modellerinden bir tanesi. 4.5L, 6L ve 8L seçenekleriyle birçok ihtiyaca hitap eden Tefal, diğer düdüklü tencere alternatiflerine göre daha hızlı pişirmesiyle ünlü. 

İki basınç opsiyonu sunan Tefal Clipso, akıllı zamanlayıcı sayesinde yemekler hazır olduğunda sizi uyarır. Altı farklı güvenlik sistemine sahiptir ve patlama riskini minimuma düşürür. 

Tefal düdüklü tencere kullanıcılarına göre ürünün öne çıkan özelliği uzun ömürlü olması. Sizde düdüklü tencereye bir yatırım gözüyle bakıyor, bir sorun olduğunda hızlı bir şekilde yetkili servise veya mağazaya gitmek istiyorsanız Tefal sizin için.

Akıllı zamanlayıcı, dolapta az yer kaplaması için eklenen katlanabilir saplar ve tek elle kolay bir şekilde açma kapama oldukça iyi düşünülmüş ancak renk seçenekleri ve görünüm açısından biz zayıf bulduk. Fiyat skalası Fissler ve WMF ile aynı seviyedeyken premium hissi yakalayamamak büyük bir dezavantaj. 

5.Uygun Fiyatlı En İyi Düdüklü Tencere – Korkmaz Vita Plus

korkmaz düdüklü tencere vita plus

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. Üç farklı boyut seçeneği
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Uygun fiyat

Eksileri

 1. Sadece iki emniyet sistemi

Korkmaz, tencere deyince akla ilk gelen yerli markalardan. Fissler ve WMF kadar havalı bir tasarıma sahip olmasa da Korkmaz Vita Plus, uygun fiyatlı bir seçenek arayanlar için en iyi düdüklü tencere modellerinden bir tanesi.

Paslanmaz çelikten yapılmış ve iki kademeli pişirme seçeneği sunan Korkmaz düdüklü tencere aynı zamanda güvenli kapak ve iki ayrı emniyet sistemine sahip. Çeyiziniz için mutlaka uğrayacağınız Korkmaz mağazalarında ürüne yakından bakabilir, kapağının kullanım kolaylığını test edebilirsiniz. Biz sevdik. 

6.Emsan Düdüklü Tencere – Montana

en uygun düdüklü tencere emsan montana

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. İki farklı boyut seçeneği
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Uygun fiyat

Eksileri

 1. Defolu ürün problemi
 2. Kullanıcı şikayetleri

Sıkı bir düdüklü tencere kullanıcısı değilseniz ve uygun fiyatlı bir seçenek arıyorsanız Emsan düdüklü tencereyi değerlendirin. İndüksiyon ocaklar için de uygun Emsan Montana iki yıl garanti ile birlikte geliyor. 

Emsan düdüklü tencere kullanımı oldukça yaygın. Bu sayede internette pişirme sürelerini de içeren birçok lezzetli yemek tarifi bulabilirsiniz. Ayrıca Zwilling’in aksine Emsan düdüklü tencere yedek parçaları çok daha kolay bulunabilir. 

Kullanıcı yorumlarına göre, Emsan ürünleri, defolu bir şekilde gelebilir veya ilk kullanımdan itibaren su akıtabilir. Bunun önüne geçmek için çeyizlik dahi olsa ürünü mutlaka test edin. Mümkünse mağazadan ürünü görerek satın alın ve işi şansa bırakmayın.  

7.Karaca Düdüklü Tencere – Perfect Gray

karaca düdüklü

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. İki farklı boyut seçeneği
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Uygun fiyat

Eksileri

 1. Kalitesiz lastik
 2. Set almak zorunlu
 3. Kullanıcı şikayetleri

Emsan ve Jumbo ürünleriyle paralellik gösteren Karaca düdüklü tencere pratik bir kullanım sunuyor. Set olarak satılan Karaca Perfect Gray, şık, kullanışlı ve her iki tencereye de oturan bir kapağa sahip.

İki yil garanti veren Karaca düdüklü tencere detaylı kullanım kılavuzu ile birlikte geliyor. Pişirme süreleri ve ürünün kullanımı ile ilgili sık sorulan soruların tümü bu kılavuzda mevcut. 

Karaca düdüklü tencere lastiği kullanıcıların en büyük sorunlarından bir tanesi. Ürünü satın aldıktan sonra denemeler yapın ve her şeyin yolunda olduğundan emin olun. 

8.Jumbo Düdüklü Tencere – Procook

jumbo düdüklü tencere procook en iyi düdüklü tencereler

Hemen satın alın!

Artıları 

 1. İki farklı boyut seçeneği
 2. İki farklı pişirme seçeneği
 3. Şık tasarım

Eksileri

 1. Geç pişiriyor
 2. Buhar kaçırabiliyor 
 3. Renk değişimi yaygın.
 4. Pahalı

Birinci sınıf paslanmaz çelik malzemeye sahip Jumbo düdüklü tencere, pratik kullanımı ile hemen herkes için ideal. Buhar çıkışı başladığında pişireceğiniz yemeğe göre programı 1 veya 2’ye ayarlıyorsunuz ve sürenin dolmasını bekliyorsunuz. 

Jumbo Procook düdüklü tencere tasarımıyla bizi en çok etkileyen seçenek oldu ancak performansı için aynısını söylemek mümkün değil. Fiyatı premium düdüklü tencereler ile aynı seviyede olsa da kullanıcı yorumlarına göre birkaç kullanımda buhar kaçırma sorunu ve renk değişimi yaşanabiliyor. 

Neyse ki iki yil garantisi olan bu ürünü denemek için bol bol vaktiniz olacak. 

Siz de mutfakta saatler geçirmekten yorulduysanız, hem lezzetli hem de sağlıklı yemekleri hızlı bir şekilde hazırlamak istiyorsanız çözüm iyi bir düdüklü tencere. Sizler için fiyat, performans ve pişirme sürelerini dikkate alarak en iyi düdüklü tencere modellerini derledik. Premium, yüksek güvenlik sunan ve senelerce kullanabileceğiniz bir ürün için Fissler Vitaquick ve WMF Perfect Premium öne çıkarken daha bütçe dostu bir ürün için Korkmaz Vita Plus’ı tercih edebilirsiniz. 

Düdüklü Tencere Kimler İçin Harika Bir Yardımcı? 

Düdüklü tencere çeyiz alışverişinin en kafa karıştırıcı parçalarından biri. Özellikle daha önceden çok sık kullanmadıysanız hangi tencereyi almanız gerektiği konusunda zorlanabilir, hatta bir düdüklüye ihtiyacım var mı diye düşünebilirsiniz. 

 • Hız sevenler için ideal: Çorba, et ve hatta zeytinyağlı yemekleri çok daha hızlı bir şekilde pişirmek istiyorsanız düdüklü tencere tam size göre. Özellikle yoğun bir çalışma hayatı olan kişiler iş dönüşü dakikalar içinde muhteşem yemekler hazırlayabilir. Ne kadar hızlı diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Düdüklü tencere normal bir tencereye göre 3-5 kat daha hızlı pişirebilir. 
 • Sağlıklı yemek sevenler için ideal: Düdüklü tencereler, suyu içeride tutarak yemeklerin daha besleyici ve lezzetli olmasını ve daha uzun süre taze kalmasını sağlar. Bu nedenle çocuğu olanlar veya yaşlılar için vazgeçilmez bir ürün.
 • Yemek yapmaya yeni başlayanlar: Kullanımı oldukça kolay düdüklü tencereler ile mercimek çorbasından kuru fasulyeye, hindi tandırdan bonfileye birçok yemek hazırlayabilirsiniz. 

Eski tip düdüklü tencerelerle yaşanmış kazaları hepimiz biliyoruz ancak bunlar sizi korkutmasın. Yeni modeller çok daha güvenli ve doğru kullanımla hiçbir sorun yaşamayacaksınız. 

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır ve Nasıl Çalışır?

Düdüklü tencere aslında tam bir devrim niteliğinde. Genellikle paslanmaz çelik veya alüminyumdan yapılan düdüklü tencere, basıncı ve dolayısıyla suyun kaynama noktasını artırır ve yemekler daha hızlı bir şekilde pişer. 

Yüksek basıncı kontrol edebilmek için kapağın üzerinde emniyet valfı veya ventili bulunur. Basınç çok yükseldiğinde valf sistemi devreye girer, valf otomatik bir şekilde kalkar ve buharın bir kısmı dışarı çıkar. 

Düdüklü tencere kullanımı yeni nesil modellerle cok daha güvenli ve pratik. Genellikle iki pişirme seviyesine sahip olan tencerenizi kullanmadan önce pişireceğiniz yemeğe karar verin ve hangi basınç seviyesini tercih etmeniz gerektiğini kontrol edin. 

Pişireceğiniz malzemeleri tencereye koyduktan sonra kapağı güvenli bir şekilde kapattığınızdan emin olun. Yüksek ateşte pişirmeye başlayın ve düdüklünün sinyaliyle birlikte kısık ateşe geçin. Basınç seviyesine ve pişirme süresine göre altını kapatın ve buhar çıkışını bekleyin. 

Düdüklü Tencere Lastiği Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Düdüklü tencere lastiği eskidiğinde tencere buhar kaçırmaya başlar. Bu da yemeklerinizin pişirme süresini artırır. Yani düdüklü klasik bir tencereye dönüşür. Peki lastiği ne zaman değiştirmelisiniz? 

Her tencere markası ve kalitesi birbirinden farklı. Bu nedenle öncelikle kullandığınız ürünün kullanım kılavuzunu kontrol edin. İkinci olarak düdüklünün buhar kaçırıp kaçırmadığını gözlemleyin. Eğer her hafta kullanıyorsanız lastik formunu 2-3 sene gibi bir süre içinde kaybedecektir. Ayda bir kullandığınız bir düdüklü tencere lastiğinin 7-8 sene dayanması şaşırtıcı olmaz. En iyi düdüklü tencereyi ararken bu konuyu da göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Yeni tencerenizi nadiren kullanmanıza rağmen lastiği gevşediyse mutlaka garanti süresini kontrol edin ve gerekirse ürünü iade edin. 

Düdüklü Tencere Lastiği Nerede Satılır?

Düdüklü tencere lastiği kullanım sıklığına ve kalitesine göre bir süre sonra formunu kaybeder. Hem yemekleri hızlı pişirmek hem de güvenliğiniz için lastik değişimi oldukça önemli. 

Öncelikle düdüklü tencere lastiği Trendyol ve Hepsiburada gibi birçok alışveriş sitesinde bulunabilir ancak yine de kaliteli ve orjinal malzeme için ilk tercihiniz markanın kendi internet sitesi olmalı. 

Örneğin Fissler düdüklü tencere lastiği satın almadan önce Fissler Türkiye’yi arayarak onlardan bilgi alabilir, Fissler distribütörü Gallery Crystal’in internet sitesini inceleyebilir, ürünü bu kanallar aracılığıyla bulamıyorsanız diğer satıcıları müşteri yorumlarına da bakarak değerlendirebilirsiniz. 

Pişirme Süreleri Nedir?

Düdüklü tencere kullananların en büyük soru işareti pişirme süreleri. Özellikle Alman markası ürünlerin kullanım kılavuzunda yer alan pişirme süreleri Türk damak tadına uygun olmayabiliyor. Ayrıca Fissler düdüklü tencere pişirme süreleri ile Tefal Clipso veya Emsan Mondata süreleri de birbirinden farklılık gösteriyor. Bu nedenle hangi tencereye sahipseniz onunla ilgili Youtube’da ve farklı yemek bloglarındaki tarifleri inceleyebilir, zaman zaman kendi denemelerinizi yapabilirsiniz. 

1 thoughts on “En İyi Düdüklü Tencere Modelleri ve Fiyatları”

Yorumlar kapalı.