Çeyizlique seçti: Nespresso Essenza Mini Kahve Makinesi 

nespresso essenza mini beyaz
nespresso essenza mini c30

Merhaba sevgili Çeyizlique okuyucuları! Sıradan bir kahve sizin için yeterli mi? Hayır, bizce de değil. Bugün Çeyizlique ekibinin en favori kahve makinesinden bahsedeceğiz, Nespresso Essenza Mini C30!

Biz onu çok sevdik çünkü:

 • Sizin için mükemmel espressoyu 25 saniyede hazırlayabilir.
 • Farklı Nespresso kapsülleri ile oldukça fazla seçenek sunar.
 • Nespresso kullanımı oldukça kolaydır.
 • Tezgahınızda küçük hayatınızda büyük yer kaplar.

Sıradan bir evde yaşıyor olabilirsiniz ama Nespresso Essenza Mini ile evinizi küçük bir kahve dükkanına dönüştürmek mümkün hem de sadece 8.4 cm genişlikle. Bu kompakt makine ile 25 saniyede mükemmel espressoyu yapabilir birkaç küçük ekleme ile kahvenizi havalı bir latte veya ice americanoya dönüştürebilirsiniz.

Nespresso Essenza Mini’nin Reddot tasarım ödülü aldığını biliyor muydunuz? Essenza Mini ofisinizde, evinizde veya çeyizinizde kapladığı küçük yere rağmen hayatınızda büyük bir değişim yaratabilir. Sadece 2.3 kg olan bu makine için valizinizde bir yer açmayı bile düşünebilirsiniz çünkü onu tatile de götürmek isteyebilirsiniz. 

Bütün bunların yanında makinenizi öğrenmek için çaba harcamanıza hiç gerek yok, kullanımı oldukça kolay. Nespresso kahve kapsülünü makineye yerleştir, düğmeye bas ve bekle. Espressonuz hazır.

Performansının sizi hayal kırıklığına uğratmayacağından da emin olabilirsiniz. Makineniz ile binlerce kahve hazırlayabilir, aileniz ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Az çoktur. Minimal bir görünüm, küçük boyut ve mükemmel kahve deneyimi.

Sonuç olarak, sevgili okuyucu, Nespresso Essenza Mini kompakt ve şık tasarımıyla bizim radarımıza girdi. Sizin de evde mükemmel bir espressonun tadını çıkarmanız dileğiyle.

Essenza Mini Kapsul Kahve

Nespresso Essenza Mini – Teknik Özellikler

 • 2 fincan boyu: Espresso, Lungo
 • 19 bar basınç sistemi
 • Kullanılmış kapsül kapasitesi: 5-6 kapsül
 • 0.6 L kapasiteli çıkarılabilir su haznesi
 • Güç: 1100W – 1450W arası
 • Makine boyutları (GxDxY): 8,4 x 33 x 20,4 cm
 • Makine ağırlığı: 2,3 kg
 • Kablo Uzunluğu: 90 cm
 • Sıcak su seçeneği

Nespresso ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Nespresso’nun hikayesi nedir?

Nespresso 1987 yılında beri premium kahve markalarından biridir ve Nestlé’nin alt kuruluşudur. Nespresso, dünya çapında sevilen bir marka olmanın yanı sıra kaliteli ve sürdürülebilir kahve deneyimini amaçlar.

Nespresso Essenza Mini ne kadar sürede kahve yapar?

Nespresso Essenza Mini, kahve yapmak için yaklaşık 25-30 saniyelik bir süreye ihtiyaç duyar. 

Nespresso Essenza Mini fiyatı ne kadardır ve nereden alınabilir?

Nespresso Essenza Miniye yaklaşık olarak 2.500 TL ile 3.000 TL arasında bir fiyat ile sahip olabilirsiniz. Makinenizi Nespresso mağazaları, elektronik marketler, online alışveriş siteleri veya Nespresso’nun resmi websitesinden satın alabilirsiniz.

Nespresso hangi ülkeye ait?

Nespresso, İsviçre’ye ait global bir markadır.

Nespresso hangi kahveleri yapar? 

Nespresso kahve kapsülleri ile americano, ristretto, espresso, cappuccino ve latte gibi farklı kahveler hazırlayabilir yada sadece espressonuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Gerek çeyiziniz gerekse sevdiklerinize hediye etmek için en güzel kahve aksesuarları ve ekipmanları listeledik: Çeyiz Alışverişi İçin En Güzel Kahve Akesuarları ve Ekipmanları