Sofra Aksesuarları ve Servis Ürünleri 

Servis ürünlerinden bardak, sosluk ve sos kasesi

Mutfakta uzun süren hazırlıklar sonrası sofrayı kurmak ve o lezzetli yemekleri sevdiklerinizle paylaşmak gerçekten heyecan verici. Çeyiz hazırlıkları sırasında yemek takımınızı seçerek en önemli kararı verdiyseniz sofra aksesuarları ve servis ürünleriyle son dokunuşları yapma zamanı. 

Gerek doğru sofra aksesuarları ve servis ürünlerini bulmak gerekse takım ile uyum içinde olmasını sağlamak pek de kolay değil. Nasıl bir sunum hayal ediyorsunuz? Sofrada hangi renkler göze çarpmalı? Gold sofra ürünleri ile çarpıcı bir şıklık yakalamak mı yoksa hasır servis ürünleri ile doğal bir atmosfer yaratmak mı?

Dikkat çekici sofra aksesuarları ve servis ürünleri ile sofranızı zenginleştirmek mümkün. Peki en yaygın servis ürünleri nedir? Gelin birlikte göz atalım. 

Kaseler ve Servis Tabakları

Minimal bir sofrada yemek tabağı, peynir tahtası, sunum tabağı ve peçeteler

Eğlenceli sunumlar hazırlamaktan, büyük, paylaşımlı tabaklar kullanmaktan mı hoşlanıyorsunuz? O halde servis tabakları, servis kaseleri ve sunum tahtaları sofralarınızın olmazsa olmazıdır. Yemek takımınızı tamamlayan bir şekil, stil ve doku tercih edin. Farklı renk veya desenler katmak sofranızı zenginleştirmenin mükemmel bir yoludur.

Kase ve servis tabaklarınızın servis seti ile benzer bir stilde olmasına özen gösterin. Seçim yaparken yemeklerinizi nasıl sunacağınızı hesaba katmayı unutmayın.

Sürahiler, Şişeler ve Karaflar

Sürahi, şişe ve karaflar bir masanın en öne çıkan, en yıldız parçalarıdır. Muhteşem tamamlayıcılar olan bu ürünler sofranızdaki etkiyi artıracak. Aynı zamanda şişe ve karafları taze çiçek ve yapraklarla masanızın odak noktası haline getirebilirsiniz. 

Bu ürünleri ayrı ayrı almak yerine bir su takımı alabilir, çeyizinizdeki su bardaklarından çay bardaklarına, kadehlerden karaflara her parçanın bir bütün içinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Tepsiler

Mavi ahşap bir tepsi üzerinde kahve servis ve sunum ürünleri ve kekler
Yemek servisi için şık, cam sosluk

Gerek servis gerekse sunum sırasında hayat kurtaran tepsiler, hem kullanışlı hem de oldukça şık aksesuarlardır. İhtiyacınıza göre çeyiziniz için bir çay tepsisi, servis tepsisi veya gümüş tepsi tercih edebilirsiniz. Ayrıca tepsileri dekor objelerinin altında veya mutfak eşyalarını organize etmek için de kullanabilirsiniz.

Yağlık ve Sirkelikler

Zeytinyağı ve sirke birçok yemeğe ve salataya hayat katmıyor mu? Elden ele dolaşacak yağlık ve sirkeliklerin yemek takımı ve bardaklarınızla bir bütün olması sofralarınızı kusursuz yapacak. 

Tuzluk, Biberlik ve Baharatlıklar

Tuzluk ve biberlik seçimi çok kolay gözükse de kullandığınız tuz ve baharat tipi her şeyi değiştirebilir. Örneğin, sağlıklı alternatiflerden hoşlanıyorsanız değirmen tuzluk ve biberlik sizin için harika bir tercih. Çatal bıçak takımınıza uyumlu, kullanımı pratik bir ürün bulabileceğinizden eminiz. 

Ekmek Sepetleri

Mutfak rafında yan yana sofra aksesuarları, sos teknesi, seramik vazo ve kavanozlar
Modern çizgilere sahip peçeteler harika sofra aksesuarları

Ekmek sepetleriyle sofranıza farklı bir hava katmak mümkün. Bir yaz sofrasında hasır ekmek sepeti ve birkaç küçük deniz kabuğuyla bohem bir hava yakalamak veya gold ekmek sepeti ile akşam yemeğinizi bir davete çevirmek sizin elinizde. 

Bardak Altlıkları ve Nihaleler

Çok çeşitli tasarım ve malzemelerde sunulan bardak altlıkları ve nihaleler, yüzeyleri korumanızı sağlar. Aynı zamanda bu parçalar, sofraya farklı doku ve renk eklemenin en iyi yollarından biridir.

Sos Tekneleri 

Damlama ve dökülmeleri azaltmak için sos tekneleri kullanabilirsiniz. Misafirlerinize çok aşamalı, yaratıcı yemekler sunmanız onları da mutlu edecektir. Ayrıca, sos tekneleri ve sosluklar masanızın tamamlayıcı sorfa aksesuarları olacak.

Peçetelikler 

Masanın vazgeçilmezi olan peçetelikler, ekmek sepeti ile sofralarda ikili etki yaratır. Son olarak masa örtüsü ve peçete takımı ile nasıl duracağını göz ardı etmeyin.

Kumaş Peçeteler ve Peçete Halkaları

Özel bir akşamı daha da özel kılmak için kumaş peçeteler ve metalik peçete yüzükleri kullanmayı deneyin. Ayrıca farklı konseptlerde yemek sunumları yapıyorsanız mutlaka farklı seçenekleri elinizin altında bulundurun. 

Dekoratif Sofra Aksesuarları

Porselen tabaklar, gold çatal bıçaklar ile zarif bir masaya seramik vazo içinde konulan çiçekler
Beyaz bir demlik ve mavi seramik çay fincanları

Masanızı kişiselleştirmek veya daha şık hale getirmek için birçok dekoratif ürün mevcut. Mumlar, şamdanlar, taze çiçeklerin konulacağı vazolar ile sofranızı zengiştirebilirsiniz. Bu gibi küçük aksesuarlar farklı konseptler yaratmak için mükemmel bir çözüm. En güzel sofra aksesuarları için Zara Home‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

Kek standları

İster beş çayı için ister yemek sonrası için kek standları ile etkileyici bir sunum hazırlayabilirsiniz. En sevdiğiniz tatlılarınız bunu hak ediyor. Eğer depolama alanınız kısıtlıysa daha kısa kaideli veya modüler standlara bakmak iyi bir fikir olabilir.

Çay ve Kahve Aksesuarları

Yemekleri rahatlatıcı bir fincan çay veya kahveyle bitirmeyi seviyorsanız fincanlar, şekerlikler ve süt sürahileri olmazsa olmaz. Ayrıca ayaklı dekoratif sunumluk ile kahve keyfinizi artırabilirsiniz.

2 thoughts on “Sofra Aksesuarları ve Servis Ürünleri ”

    1. Merhaba, bu harika bir fikir! 🙂 En kısa zamanda birbirinden güzel ürün listelerini yayına alacağız. Takipte kalın.

Yorumlar kapalı.