Tatlıseverlerin Çeyiz Alışverişi İçin En Güzel Ürünler 

Yemek bitse de tatlıya geçsek diyenler burada mı? Baklavadan şekerpareye, muffinden tiramisuya birçok tatlıyı tarifine bile bakmadan yaparım diyorsanız bu listeye bayılacaksınız. Gerek misafirlerinize gerekse kendinize birbirinden güzel tatlılar hazırlamak için çeyiz hazırlıkları sırasında aşağıdaki ürünlere bir göz atın. Bu öneriler en basit tatlı tariflerini bile mükemmel gösterecek.

Kahve sunumları OUT tatlı sunumları IN

Instagram’da paylaştığınız bütün kahve fotoğraflarını unutun. Bu sunumlar profilinize bambaşka bir hava katacak.

Kek ve Pasta Sunum Standı

Tatlı tabakları ile uyum sağlayacak mermer, seramik gibi farklı alternatifleri olan ayaklı pasta sunum standları kek ve pastalarınızı öne çıkarmak için harika bir seçim. Mutfağınızın ve pasta tabaklarınızın stiline uygun bir ürün bulabileceğinize eminiz. 

Kurabiye Standı

Birbirinden güzel kurabiyeler yapıyor, çayın veya kahvenin yanında misafirlerinize bir lezzet şöleni yaşatıyorsanız katlı kurabiye standı sizin için yaratılmış. Çeşit çeşit tatlı ve tuzlu kurabiyeleri sunmanın daha iyi bir yolunu düşünemiyoruz. Yeni gelin sunumlarının vazgeçilmezi 😉

Pasta Süsleme ve Dekor Kalemi

Gerek cupcake gerekse büyük kek ve pastalarınızı süsleyebileceğiniz pasta süsleme ve dekor kalemi ile misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Kaleminizi şırınga gibi krema veya özel tatlı sosunuz ile doldurun ve tatlılarınıza istediğiniz deseni verin. Krema sıkma torbasına göre daha ince desenler yapmak isteyenler için. 

Kahve Sunumları için Bonus

Evde kahve sunumu severler buraya! Bu kalemler havalı kahveler hazırlamanın gizli formülü. İster kahvenizin üstüne ister kahve yanı ikramlarının üzerine küçük şekiller ve yazılar ile sunumlarınızı özelleştirin.

Tatlı Kaseleri

Özellikle sütlü tatlıları sunabileceğiniz, üzerine ekleyeceğiniz meyve veya çikolata parçacıklarını en güzel şekilde gösterecek kaseler. Magnolya kasesi, cup kasesi veya dondurma kasesi olarak da kullanabilirsiniz. Cidarlı olanlara bakmanızı öneririz. 

Pasta ve Kek Testeresi – Dilimleyici

Genellikle çelikten olan bu dilimleyiciler sayesinde kat kat pastalari rahatlıkla yapabileceksiniz. Sık pasta yapan biriyseniz sizin için hayat kurtarıcı bir ürün olacağına eminiz. 

Dondurma kepçesi

Yaz aylarinin vazgeçilmezi dondurmayı servis etmek için türlü türlü yöntemler mi deniyorsunuz? Dondurma kepçesi ile o top top dondurmaları düzgün bir şekilde tabaklara veya kaselere bırakabilirsiniz. Sunum şeklinize göre size uygun bir boy seçebilirsiniz.

Değişik Kurabiyeli Dondurma Sunumu


Değişik kurabiye sunumlarını seviyorsanız bu bilgiye bayılacaksınız. Kurabiyeden kaseler yapın ve üzerine dondurmalarınızı ekleyin. Ev yapımı bir sos ve pasta süslerini unutmayın.

Hamur Karıştırma Makinesi

Tarif videolarında sık sık gördüğümüz hamur karıştırma makinesi, diğer adıyla mutfak şefi, biraz maliyetli olsa da mutfakta harikalar yaratmanıza yardımcı olacak. Çok aşamalı tarifler denemeyi seviyorsanız, hamurlu tatlılara dayanamıyorsanız, farklı özellikler de sunan seçeneklere bir bakın deriz. 

Waffle Makinesi

Siz waffleseverleri de unutmadık. Kimilerine göre gereksiz bir ürün gibi gözükse de birbirinden lezzetli waffle’lar onsuz olmaz. Ayrıca waffle makinesi ile mini pizzalar ve sandviçler de hazırlayabilir, hatta patates ve sebzeleri kızartabilirsiniz.

Daha detaylı bir mutfak listesi için sizi şöyle alalım: Mutfak Çeyiz Listesi