Çeyiz Alışverişi İçin En Güzel Kahve Akesuarları ve Ekipmanları

Mutfak tezgahının üzerinde Nespresso kahve makinesi ve fırından yeni çıkmış tatlılar.

Bir bardak kahve olmadan güne başlayamıyor, tatilde ya da misafirlikte dahi eksikliğini hissediyor, onsuz yapamıyor ve hatta çay sevenleri bir türlü kabullenemiyorsanız bu liste tam siz kahveseverlere göre. Çeyiz alışverişi sırasında kahveyi es geçmek olmaz. Gerek çeyiziniz gerekse sevdiklerinize hediye etmek için en güzel kahve aksesuarları ve ekipmanları burada. 

Espresso Makinesi

Çeşit çeşit kahve yapmanın ilk adımı espresso makinesinden geçer. İster taze çekilmiş ister kapsül kahve kullanılarak yapılsın, iyi bir espresso makinesi ile kendinizi şımartın. Sütü de kahve kadar seviyorsanız süt köpürtme makinesi olan modellere bakabilirsiniz. Bizim seçimimiz Nespresso Essenza Mini.

Espresso Fincan Seti

Espresso seviyorsaniz çok şanslısınız çünkü espresso fincanları belki de dünyanın en şirin bardakları. Karar vermeden önce çift cidarlı olanlara bir bakmanızı öneririz. 

Süt Köpürtme Makinesi

Latteden cortadoya farklı kahve çeşitleri yapmayı seviyorsanız bir süt köpürtücü işinizi çok kolaylaştıracak. Farklı kapasite, ısı ve hız seçeneklerini göz önüne alarak bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. En iyi süt köpürtücüleri sizin için derledik!

Kapsül Saklama Kutusu

Kapsül kahve tüketiyor, misafirleriniz için farklı aroma ve yoğunlukta kapsüller mi bulunduruyorsunuz? O halde mutfağınızın genel tasarımı ve diğer kahve aksesuarları ile uyumlu bir kapsül kutusu almanın tam zamanı!

Soğuk Demleme Kahve Makinesi

Genellikle evde iyi bir soğuk demleme kahve yapmak çok kolay olmasa da doğru bir makine ve biraz araştırma ile neden olmasın? Bu cold brew kahveler sizi mutlu edecek. 

El yapımı seramik espresso fincanı ve içinde yeni yapılmış kahve

Espresso Termometresi

İyi bir kahve için dereceler bile önemli diyorsanız espresso termometreleri her zaman aynı ısıda kahve yapmak için en pratik ürün. Üstelik bu termometreyi peynir, yoğurt veya bira yapımında da kullanabilirsiniz.  

Moka Pot

1930’lardan beri kullanılan Moka pot, ağır ve tam gövdeli kahveseverler için bulunmaz bir seçenek. Eğer bir makine almayacaksanız, birçok İtalyan ailenin yaptığı gibi moka pot ile harika bir espresso elde edebilirsiniz. 

Kahve Tartısı ve Zamanlayıcı

Gerçek bir kahveseverseniz, bir kahve tartısı ve zamanlayıcısı her seferinde aynı lezzete ulaşmanızı sağlayacak. Kullanmaya başladığınızda onsuz yapamayacak, diğer kahveleri asla beğenmeyeceksiniz. 

Kahve Değirmeni

Manuel veya mekanik! Kahve öğütme makinesi olarak da bilinen kahve değirmeni ile her gün taze kahve bir kahve içmek mümkün. Ayrıca istediğiniz incelikte kahve taneleri öğütebilir, bu sayede Türk kahvesi de espresso da yapabilirsiniz. 

El Yapımı Seramik Kahve Kupası

El yapımı, incecik seramik kupalar ile kahve keyfinizi ikiye katlayın. Ayrıca arkadaşlarınıza hediye etmek için de çok güzel bir seçenek. Seramik ürünlere siz de bizim gibi bayılıyorsanız yazımıza bir göz atın: Seramik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey