Sushi Yapımı İçin Her Evde Bulunması Gereken Ürünler

Sushi yapımı başlı başına bir tutku, hatta bir bağımlılık. Evde sushi yapmak, arkadaşlarınıza bir sushi partisi düzenlemek veya sushi sever bir arkadaşınıza hediye almak istiyorsanız bu listeye bayılacaksınız.

Evde sushi Yapımı İçin Gereken Ürünler

Evde sushi yapımı son zamanlarda oldukça popüler. Kulağa zor gibi gelse de doğru malzemelerle leziz sushiler hazırlamak ve eşsiz bir sunum yapmak oldukça kolay. Siz sushi severler için en havalı mutfak ve sofra ürünlerini topladık. Kullanışlı sushi yapma setlerinden yemek sonrası gerçek bir yeşil çay ikram edebileceğiniz fincanlara kadar birçok ürünü bu listede bulabilirsiniz. 

Sushi Yapımı Seti
  1. Sushi Yapımı Seti

Evde sushi yapımı bu setlerle çok kolay, hatta eğlenceli. Kendi mutfağınızda kusursuz Dragon rolllerden California rollere bircok sushi çeşidini yapabilirsiniz. Temel bir sushi setinde, en az bir adet sushi matı, sushi bıçağı, pirinç karıştırma kovası, sushi spatulası ve kaşığı bulunur. 

Sushi Bıçakları
  1. Sushi Bıçakları

Sushi rolleri yapmanın birçok adımı vardır: sebzeleri kesmek, balıkları kesmek ve ardından ruloyu kesmek. Bir Japon sushi bıçağı, üçünün de kesilmesi için kullanılabilir, ancak özellikle balık kesmek için ayrı bir sashimi bıçağı almak ideal olacaktir. Sushi ve Sashimi bıçakları normal bıçaklara göre son derece keskindir. Aman dikkat!

Nereden alacağım diyenler icin iste klasik bir suşi bıçağı bulabileceğiniz marka – Pirge

Sushi Şekillendirici
  1. Sushi Şekillendirici

Sushi kalıbı olarak da bilinen sushi şekillendiriciler, farklı türlerde sushiler yapmak için kullanılan plastik veya ahşap kalıplardır. Geleneksel, ahşap bir sushi şekillendirici ile misafirlerinizi şaşırtacak zengin bir menü oluşturacaksınız.

Yemek Takımı
  1. Sushi Yemek Takımı

Sushi için bir yemek takımı almadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyin. Kalabalik bir misafir grubuna sushi servisi yapmayı mı planlıyorsunuz? Sosluk, tabak ve bazen de chopsticks bulunan setler genellikle iki kişilik olsa da siz farklı setleri kombinleyerek sofrada güzel bir hava yakalayabilirsiniz. Benim öncelikle normal bir yemek takımına ihtiyacım var diyorsanız sizi Mutfak Çeyiz Listesi‘ne alalım.

Sushi Çubukları - Chopstick Seti ve Chopstick Yerleştirme Aparatı
  1. Sushi Çubukları – Chopstick Seti ve Chopstick Yerleştirme Aparatı

Tek kullanımlık sushi cubuklari yani chopsticks mi cilalanmış bambu mu yoksa metal bir set mi? Ne sıklıkta sushi yaptığınıza ve sunum sırasında kullandığınız stile uygun bir set almak en ideali. Chopsticks’lerinizin ayağını yerden kesecek chopstick aparatları hem hijyenik hem de çok şık. 

Sake Seti
  1. Sake Seti

Sushi deneyimini katlamak ve tam bir Japon gecesi yaşamak için sake olmazsa olmaz. Özel bir şişe ve bardaklarından oluşan sake setleri sofranıza şıklık katacak. 

japon çay seti
  1. Çay Seti

Yemek bitti ve çay saati! Uzak Doğu’nun aromatik çaylarını servis etmek için bir çay seti edinebilirsiniz. Porselen veya seramik fincanlar sofranıza ayrı bir hava katacak, döküm demlikler aromaları zenginleştirecek.