Çeyizlique Seçti: En İyi Düdüklü Tencere – Fissler Vitaquick

fissler düdüklü tencere modelleri

Sevgili Çeyizlique okuyucuları ve yemekseverler! Bu yazıda sizlere en sevdiğimiz tencereden bahsedeceğiz. Hızlı mı hızlı, lezzetli mi lezzetli yemeklerin sırrıyla tanışın: Fissler Vitaquick.

Fissler Vitaquick ile dana tandır gibi birbirinden özel yemekler hazırlayın veya mercimek çorbası gibi günlük tarifler uygulayın. Bu düdüklü tencere, her yemekseverin sahip olması gereken harika bir seçenek! Diğer alternatifler için: En İyi Düdüklü Tencere Modelleri ve Fiyatları

Biz onu çok sevdik çünkü:

  • Yemek pişirirken güvenlik kaygısı yaşamazsınız.
  • Fissler Vitaquick uzun seneler sizinledir.
  • Hızlıdır ve her gelişmeyi size haber verir.
  • Şık ve modern tasarımı ile göz kamaştırır.

Güvenlik

Güvenlik sizin için de önemliyse Fissler’in güvenlik sistemi ile başlayalım. Fissler Vitaquick’in özel kilit mekanizması ile tencereyi kapatıp kapağı çevirdikten sonra kapak kendiliğinden yerine oturuyor ve kendini kilitliyor. Çıt sesi ve sapın üzerindeki çizginin yeşile dönmesi ile kilitlendiğinden emin olabilirsiniz. Fissler Vitaquick’te aynı zamanda basınç ayar sistemi var. Bu sayede içinde fazla basınç oluştuğunda lastik düşüyor ve fazla basınç dışarı çıkıyor. Dilerseniz buharı siz de kolayca dışarı çıkarabiliyorsunuz. Son olaraksa buhar karşı tarafa doğru çıkıyor ve sizi hiçbir şekilde riske atmıyor.

Kalite

Fissler Vitaquick, paslanmaz çelik malzemesi ve Alman teknolojisi ile en dayanıklı düdüklü tencere seçeneklerinden biri. Hatta iyi kullanılmış bir Fissler düdüklü tencere, 30-40 sene sonra dahi iş görebilir. Bunun için tek yapmanız gereken gevşediği zaman lastiğini yenilemek.

Hız

Kabul edelim! Düdüklü tencerenin en önemli özelliği hızlı olmasıdır ve hemen her düdüklü benzer hızdadır. Düdüklü tencere geç pişiriyorsa buhar kaçırıyor olabilir veya lastiğinde bir sorun vardır. Fissler Vitaquick, dayanıklı ve kaliteli yapısıyla tüm bu sorunların önüne geçerek her zaman hızlı kalmayı başaranlardan.

Pişirme Seçenekleri

fissler düdüklü tencere pişirme seçenekleri

İki farklı basınç ayarı yani pişirme seçeneği sunan Fissler, bu kademelere göre iki çizgiye sahip. Örneğin mısır haşlarken birinci çizgiyi görmeniz yeterliyken bir et yemeği pişiriyorsanız ikinci çizgiyi bekleyin. Fissler Vitaquick’in çizgileri her yemek piştiğinde size haber verecek.

Düdüklü tencere mutfak çeyiz listesinin en önemli kahramanlarından. Fissler’i senelerce kullanacak, hatta onunla bir bağ kuracaksınız. Kötü yanı ise bir daha farklı bir düdüklü tencereye asla alışamayacaksınız. 🙂

Fissler Türkiye Distribütörü ve Fissler Satış Noktaları

Fissler’in Türkiye’de kendi mağazaları bulunmuyor ancak güvenle alışveriş yapabileceğiniz Fissler distribütörü Gallery Crystal. Gallery Crystal’in birçok mağazası var. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Fissler Online Satış

Gallery Crystal’in yanı sıra güvenle alışveriş yapabileceğiniz Fissler online satış mağazaları ise MediaMarkt, Teknosa, Enplus, Boyner, Evidea, Bernardo veya Özdilekteyim.

Fissler Vitaquick’i Hepsiburada ve Trendyol gibi pazaryeri sitelerinde de bulabilirsiniz ancak satıcı yorumlarını ve puanlarını dikkatle incelemenizi öneririz.

Düdüklü Tenceremi Nasıl Temizlerim?

Fissler tencere ve kapağını bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Lastiği, sapı ve valf contasını çıkarmayı unutmayın. Hemen yıpranmasını veya eskimesini istemiyorsanız bu parçaları elde yıkamalısınız.

Tencerenin dibinde veya iç yüzeyinde bir renk değişimi varsa tencere ve kapağa paslanmaz çelik bakımı yapabilirsiniz.

Fissler Vitaquick 6 lt mi 4.5 lt mi Almalıyım?

fissler vitaquick 6 lt 4.5 lt

Düdüklü tencerelerin güvenli bir şekilde kullanımı için üçte ikisinden fazlasını doldurmamalısınız. Hatta baklagiller için tencerenin sadece üçte birini dolduruyoruz. Bu nedenle düdüklü tencereler normal tencerelere göre daha büyük tasarlanmakta. Eğer 2-3 kişi için bir yemek pişirecekseniz Fissler Vitaquick 4.5 lt sizin için ideal.

Düdüklü tencereler misafir geldiği zaman da sıklıkla kullanılıyor. 3-5 kişilik bir yemek hazırlığı için Fissler Vitaquick 6 lt daha kullanışlı. Eğer mutfağınız için bir tane düdüklü tencere almayı planlıyorsanız minimum 6 lt tercih etmeye çalışın. Bir rehber arıyorsanız yazımızı okuyun: Çeyizde kaç tencere olmalı?

Fissler Vitaquick Pişirme Süreleri Nedir?

Fissler Vitaquick ile çok kısa sürede birbirinden özel lezzetler hazırlayabiliyoruz. Peki hangi yemek kaç dakikada pişer? Hemen okuyun: Fissler pişirme süreleri.

Fissler Vitaquick hakkında sorularınız mı var? Yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.